Výcvikáři

Kateřina Provazníková

Kynologii se věnuji cca od roku 1997, kdy jsem začínala s křížencem německého ovčáka, se kterým jsem dělala jak poslušnost tak agility. Poté mi mamča pořídila fenku německého pinče "Čakí", byla to svéhlavá pinčice, se kterou jsem toho spoustu zažila nejen v agility, ale i v životě jako takovém. Agility jako takové znám a dělám od doby, kdy se běhalo od překážky k překážce a "nehrálo" se na čas, až do dnešní doby, kdy je agility nejen o přesnosti, ale také o rychlosti. 

Výcvikářem agility jsem se původně stala hlavně z důvodu nutnosti pokrýt nedělní tréninky v rámci ZKO Louny, avšak postupem času mne začalo trénování ostatních týmů bavit a to hlavně z důvodu, že mne naplňuje vidět ostatní, jak se posouvají a to nejen páníčci, ale i pejsci. Ráda pracuji formou pozitivní motivace, v rámci které využívám klikru, snažím se o samostatnost pejsků a vyrovnanost páníčků. 

Nyní mám šílenou fenku border kolie Amálku, s níž je pro mě běhání nekonečná výzva, neboť mě neustále překvapuje tím, co vymyslí. K šílené borderce jsem si pořídila další šílenou fenku belgického ovčáka malinois Foxu, která mi do běhání ráda povídá, nyní běháme v kategorii LA2. Za svůj největší úspěch považuji rok 2015, kdy jsem zúčastnila s Foxou mistrovství republiky plemen, kde jsme v kategorii belgických ovčáku obsadili první místo. Nejdůležitější ale je, že mě běhání s holkama moc baví a myslím, že i je.

Eva HruškováJana Traxmandlová

Agility se věnuji od roku 2011. Tento sport mě oslovil zejména díky jeho hravosti a příjemně strávenému času se psem v přírodě. Agiltiy běhám se svými anglickými kokršpaněly Wendy (nar. 2010) a Edou (nar. 2012). Mám zkušenosti se sportovní kynologií, výcvikem pozitivní motivací, klikrem, hrami na posílení vztahu se psem i s odstraňováním nežádoucího chování.

Lucie Czervoniaková

Kynologii jsem propadla poté, co jsem si pořídila svého prvního vlastního psa Australského ovčáka, Allegra (Ambitious Allegro Lucky Aussies, 2014). Věnujeme se především agility. Závodit jsme začali v lednu 2016 a momentálně soutěžíme v kategorii A2. Snažíme se stále zlepšovat a tak se účastníme různých intenzivních tréninků, kurzů i závodů. Agility je pro mě závod, kdy se svým psem mluvíme jednou řečí a závodíme jako opravdový tým.

Od roku 2016 jsem také výcvikářem agility a poslušnosti. Kromě agility se s Allegrem věnujeme i dalším oblastem kynologie a to

poslušnosti, obranám a stopám, kde jsme již splnili několik zkoušek.

Michaela Štysová

Na cvičáku jsem od roku 2012. S agility jsem začínala s malým uštěkaným vořiškem, který šel do důchodu a nyní běham se svým vysněným irským setrem, který je důkazem, že i sebestřeštenějši pes může spolupracovat a zaběhnout parkur.

Blanka Komůrková


Petr Rybář


Karolína Ranglová

Agility se věnuji od roku 2008 jako doplňkové aktivitě se psem, na tomto psím sportu oceňuji trénink bezkontaktní poslušnosti, je to pro mě dobrý způsob, jak zjistit a podpořit motivaci psa k práci a posílit vzájemný vztah. Oba moji psi se věnují hlavně canisterapii, která je naším společným povoláním, agility dokonce využíváme jako jednu z forem canisterapie.Dva psi - Zappa (nar. 2007) a Pončo (nar. 2009).